چگونه برای فروشگاه اینترنتی خود تبلیغات و بازاریابی کنم؟ (بخش اول)

ترافیک، آلودگی هوا، نبود جای پارک، کمبود زمان و ده‌ها عامل دیگر سبب شده است تا امروزه خرید‌های اینترنتی طرفداران زیادی پیدا کند. با کمی جستجو در فضای اینترنت به سادگی متوجه خواهید شد، فروشگاه‌های اینترنتی به سرعت در حال افزایش هستند. اما فروشگاه اینترنتی شما چگونه می‌تواند از سایر رقبا پیشی بگیرد. پیروزی در این رقابت لازمه‌های بسیاری دارد که تبلیغات و بازاریابی یکی از مهمترین آن‌ها است. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغات برای فروشگاه اینترنتی آشنا کنیم.

تبلیغات هزینه نیست سرمایه گذاری است

اولین نکته‌ای که در تبلیغات باید در نظر بگیرید، این است که هر مقدار پولی که بابت آن صرف می‌کنید در واقع یک سرمایه‌گذاری در رستای اهداف بلند مدت شما است. متاسفانه بسیاری از فروشندگان هنوز به این باور نرسیده‌اند که باید همواره بخشی از درآمد خود را صرف تبلیغات کنند، حتی اگر دارای یک کسب و کار پر سابقه و شناخته شده‌اند. با کمی تحقیق در مورد برندهای برتر دنیا متوجه خواهید شد که با وجود سابقه طولانی و محبوبیت بسیار بالا، هنوز هم مبالغ هنگفتی را صرف تبلیغات می‌کنند.

مطالعه داشته باشید

متاسفانه هنوز بسیار از کاسبان ما تصور غیر علمی در مورد بازاریابی و تبلیغات دارند. آن‌ها تبلیغات مؤثر را در گرو صرف هزینه بیشتر می‌دانند، در حالی که چنین نیست. اگر روش تبلیغ به درستی انتخاب نشود، روی بازار هدف تاثیری نخواهد داشت و صرفا هدر رفت منابع مالی خواهد بود. بنابراین درباره به‌روزترین تغییرات و تکنیک‌های تبلیغات و بازاریابی بخوانید و حتی سعی کنید شروع به نوشتن کنید. خودتان را غرق در یادگیری کرده و از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. هر چیز مرتبطی با کسب و کارتان پیدا می‌کنید، مطالعه و بررسی کنید. اینترنت مقدار زیادی اطلاعات ارزشمند، که برای ایجاد یک کسب و کار موفق لازم است فراهم می کند. هرچه بیشتر یاد بگیرید و در حوزه فعالیت‌تان متخصص شوید، بیشتر به خودتان اطمینان دارید و باانگیزه‌تر و موفق‌تر خواهید بود. سعی کنید مطالب مرتبط با حوزه فروشگاه‌داری اینترنتی را در سایت کاسبستان دنبال کنید و هر روز مطلب جدیدی در این باره یاد بگیرید.

بازاریابی محتوا کنید

این روز‌ها هجمه‌های تبلیغاتی گسترده‌ای برای معرفی کالا و خدمات در اینترنت وجود دارد. این مساله مردم را از تبلیغات و آگهی‌های فروش بیزار کرده است. بنابراین در راهکارهای جدید از تبلیغات غیر مستقیم استفاده می‌شود. در این روش‌ها مشتری نباید حس کند که شما در حال تبلیغ یک کالا یا خدمات هستید. یکی از این راهکارها، بازاریابی محتوا است. در بازاریابی محتوا شما به جای تمرکز بر معرفی محصول، اطلاعات مفیدی را در زمینه‌های مرتبط با آن محصول ارائه می‌کنید. از خود بپرسید، کالای من چه ویژگی‌های برجسته‌ای دارد که مشتری را ترقیب به خرید کند؟ سپس در مورد آن ویژگی مطالبی بنویسید. به عنوان نمونه فرض کنید محصول شما یک کفش باشد و ویژگی برجسته آن، سبک بودن است، در این صورت در مورد مزایای استفاده از کفش‌های سبک محتوایی آماده کنید و حتی از مضرات کفش‌های سنگین بنوسید. در نتیجه مشتری به صورت ناخود آگاه نسبت به این ویژگی کفش شما تمایل نشان خواهد داد.

در ادامه

روش‌های بازاریابی و تبلیغات بسیار گسترده و در عین حال پیچیده هستند. در مقاله بعدی قصد داریم شما را با چند روش بازاریابی دیگر آشنا کنیم. در روزهای آتی هم وبلاگ سایت کاسبستان را دنبال کنید تا از آخرین مطالب مفید در این زمینه بهره‌مند شوید.

مقالات مرتبط

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.