چگونه برای فروشگاه اینترنتی خود تبلیغات و بازاریابی کنم؟ (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله، شما را با برخی از روش‌های تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری آشنا کردیم. بر مبنای آنچه گفته شد، دانستیم که تبلیغات یک سرمایه‌گذاری است اما اگر این سرمایه‌گذاری با مطالعه و هدف‌مند نباشد. قطعا نتیجه‌ای جز هدر رفت منابع مالی نخواهد داشت. در نهایت نیز بیان کردیم که امروزه یکی از روش‌های متداول در بازاریابی دیجیتالی، تولید محتوا ست. محتوایی که کالای شما را به صورت غیر مستقیم تبلیغ می‌کند. در این مقاله قصد داریم شما را با سایر راهکارهای تبلیغات و بازاریابی آشنا کنیم.

در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید

جذابیت شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر باعث شده است که کمتر کاربری در سطح اینترنت وجود داشته باشد که حداقل یک اکانت در شبکه‌های اجتماعی معروف نداشته باشد. این مساله بازاریابان حرفه‌ای را بر آن داشته است که از این فرصت برای تبلیغ موضوع مورد نظر خود استفاده کنند. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به روش‌های متنوعی انجام می‌شود که در اینجا به ۲ مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

روش اول تبلیغاتی که مستقیما از طرف شرکت‌ها انجام می‌شود. در این روش شرکت سازنده کالا و یا ارائه دهنده خدمات یک صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی ایجاد می‌کند و در این صفحه آخرین اخبار مربوط به محصولات و خدمات خود را منتشر می‌کند. در این حالت با به اشتراک گذاری یک محتوای جذاب سعی در ترغیب مشتری به سفارش کالا یا خدمات می‌شود. بنابراین شما نیز در شبکه‌های اجتماعی صفحات اختصاصی ایجاد کنید و از این فرصت برای تبلیغ کالای خود استفاده کنید.

روش دوم تبلیغات غیر مستقیم و از طریق صفحات محبوب است. صفحات پر بازدید درست مثل یک خیابان پر رفت و آمد در شهر عمل می‌کنند. اگر شما بتوانید یکی از بیل‌بوردهای این خیابان پر رفت و آمد را اجاره کنید، مکان بسیار خوبی برای تبلیغ خواهد بود. علاوه بر این، الگوی زندگی افراد مشهور بسیار مورد تقلید طرفداران آن‌ها قرار می‌گیرد، بازاریابان نیز با اطلاع از این موضوع، با صرف هزینه‌های هنگفت، تبلیغاتی را در صفحات مجازی این افراد انجام می‌دهند. شما نیز اگر به چنین امکانی دسترسی دارید، حتما از این ظرفیت بهره‌برداری کنید.

مشاوره بگیرید

امروزه علم بازاریابی و تبلیغات به یکی از علوم پیچیده مبدل شده است که یادگیری آن، مستلزم آشنایی با علوم بسیاری است. یک بازاریاب حرفه‌ای علاوه بر داشتن دیدگاه اقتصادی باید با اصول اولیه مدیریت، روانشناسی، جامعه شناسی و ... آشنا باشد. البته این پایان کار نیست بلکه تمامی این علوم تنها به عنوان یک ابزار هستند که اگر در دست یک استاد توانمند و با تجربه قرار نگیرند، کارا نخواهند بود. بنابراین اگر قصد دارید با صرف هزینه بیشتر، یک تبلیغ یا بازاریابی حرفه‌ای داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از یک مشاور با سابقه در این زمینه استفاده کنید. بخش مشاوره سایت کاسبستان نیز می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را در این زمینه در اختیار شما بگذارد. کافیست از کارشناسان کاسبستان بخواهید که تحلیل و نظر خود را در مورد فروشگاه اینترنتی شما بدهند، سپس بر اساس همین نظرات تغییراتی در فروشگاه خود اعمال کنید.

مقالات مرتبط

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.