چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم؟

امروزه در عصری که «عصر ارتباطات» لقب گرفته است؛ استفاده از شبکه های اجتماعی به نوعی همه گیر شده است و به ندرت می‌توان فردی را یافت که از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکند. این موضوع باعث شده است بسیاری از کسب و کارها برای برند سازی و یا فروش محصولاتشان از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. استراتژی‌های مختلفی برای جذب بازدید‌کنندگان بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که در این مطلب برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

چرا شبکه‌های اجتماعی

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می توانید در فضایی بی واسطه و کاملا رایگان برای محصولات فروشگاه اینترنتی خود خریدار پیدا کنید، با مشتریان خود در ارتباط باشید، برند سازی کنید و یا برای فروشگاه خود ترافیک ارسال کنید. شما می‌توانید با توجه به زمینه‌ی فعالیت خود، بهترین استفاده را از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، آپارات، تویتر، تلگرام، گوگل پلاس، فیسبوک، واتس اپ و … بعمل بیاورید. بنابراین قبل از شروع هر کاری، لازم است که پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جامعه‌ی خود را شناسایی کنید. برای مثال در چندماهه‌ی اخیر تلگرام و اینستاگرام بین مردم ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

محتوا گذاری با رعایت زمان‌بندی در شبکه‌های اجتماعی

یکی از ساده‌ترین راه‌های تبلیغات فروشگاه اینترنتی، ارسال پست و به‌روزرسانی محتوای شبکه‌های اجتماعی است. مطالعات نشان داده است که کاربران اینترنتی، به دنبال کردن صفحه‌های فعال راغب‌تر هستند. ازاین‌رو اگر از تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک یا توییتر استفاده می‌کنید به شما توصیه می‌شود که حداقل روزی یک الی دو پست با محتوای مرتبط به کسب‌وکارتان، منتشر کنید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که نباید تنها تبلیغ منتشر کنید، زیرا کاربران معمولا از تبلیغ بدشان می‌آید. برای این منظور سعی کنید از تبلیغات غیر مستقیم بیشتر استفاده کنید و حتی مطالب جذاب غیر تبلیغاتی مانند مطالب مربوط به حوزه کاری خود را منتشر کنید.

زمان‌‌بندی برای انتشار محتوا بسیار مهم است. با توجه به آماری که از طریق سایت‌های مختلف منتشر می‌شود، شلوغ‌ترین ساعات شبکه‌ی اجتماعی مورد استفاده‌ی خود را پیدا کنید و سعی کنید در این بازه زمانی محتوای خود را منتشر کنید و صفحه‌ی خود را فعال نگه‌دارید. گاهی لازم است با توجه به مناسب‌های زمانی مطالب مرتبطی را منتشر کنید مثلا اگر به شب یلدا نزدیک هستید سعی کنید مطالب و تبلیغات مرتبط با این مناسبت را بیشتر منتشر کنید.

از محتوای تصویری کمک بگیرید

گاهی یک تصویر از هزار کلمه گویاتر است. تصاویر در جلب نظر افراد، نقش به سزایی دارند، تا آنجا که برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بر مبنای تصاویر هستند. اگر بتوانید تبلیغات محصولاتتان را در تصاویر بگنجانید تا حد زیادی از رقیبانتان پیشی گرفته‌اید. بهتر است که این تصاویر مختص خودتان باشد و از اینترنت کپی نشده باشد. همچنین استفاده از تصاویر با گرافیک‌های گیرا، کیفیت خوب و منحصر به فرد هم در تبلیغات شما مفید خواهد بود.

لینک دهی بین فروشگاه اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی

اگر فروشگاه اینترنتی خود را در سایت کاسبستان ایجاد می‌کنید، در بخش توضیحات مربوط به فروشگاه، لینک صفحه‌ی اینستاگرام و کانال تلگرام خود را درج کنید. با استفاده از شبکه‌ای اجتماعی می‌توانید با جزئیات بیشتری کسب‌وکار خود را به بازدیدکنندگان معرفی کنید. از طرف دیگر قرار دادن لینک فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی نیز تعداد مخاطبان سایت را افزایش می‌دهند. مثلا اگر دارای یک کانال تلگرام برای معرفی محصولات هستید، کالای خود را با یک تصویر و توضیحات مختصر معرفی کنید و سپس لینک اطلاعات کامل آن کالا را در انتهای پیام قرار دهید و از خریدار بخواهید برای توضیحات بیشتر و دیدن سایر تصاویر محصول به لینک کالا مراجعه کند. با این روش بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی شما افزایش خواهد یافت.

ایجاد پل ارتباطی با مشتری

از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید راهی برای ارتباط مستقیم با مشتریان و بازدید‌کنندگان صفحات مجازی خود پیدا کنید. بسیاری از مردم دوست دارند که قبل از خرید از فروشگاه‌های اینترنتی سؤالاتی که در ذهن دارند از صاحبان فروشگاه بپرسند. شبکه‌های اجتماعی، راه همواری برای این نوع ارتباط ایجاد می‌کنند. درنهایت جلب اعتماد مشتری از طریق ارتباط مستقیم، یک نفر به مشتریان شما اضافه خواهد شد. یکی از بزرگان عرصه‌ی بازاریابی اینترنتی معتقد است که «آغاز گفتگو منجر به فروش می‌شود.»

مقالات مرتبط

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.