چه عواملی سبب جلب اعتماد مشتری به فروشگاه اینترنتی من می‌شود؟

امروزه با توسعه تجارت الکترونیک و رونق کسب و کارهای اینترنتی مردم چرخ دستی‌ها را رها کرده‌اند و اغلب ترجیح می‌دهند بدون نیاز به خارج شدن از خانه، از طریق کامپیوتر شخصی و اینترنت خریدهای خود را انجام دهند. با این حال هنوز هم‌ حس تردید و بی‌اعتمادی برای پرداخت‌های آنلاین وجود دارد. یک فروشگاه اینترنتی معتبر با روش‌های مختلفی به خریداران اطمینان می‌دهد، خرید خوبی را تجربه خواهد کرد. در این مقاله به برخی از روش‌های جلب اعتماد بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی شما که همان مشتریان بالقوه هستند، اشاره خواهد شد.

ریسک مشتری را کمتر کنید

نگرانی از دریافت اجناس بی‌کیفیت و یا حتی معیوب، اصلی‌ترین عامل انصراف مشتری از خرید یک کالا است. ارائه «تضمین اصالت کالا» و «ضمانت بازگشت» از سوی فروشنده تا حد زیادی می‌تواند سبب جلب اعتماد مشتری شود. بنابراین اگر فروشگاه خود را در سایت کاسبستان ثبت کرده‌اید حتما این قابلیت‌ها را برای فروشگاه خود در نظر بگیرید. به خریدار اطمینان دهید که کالای شما با کیفیت و مرغوب است و به او تضمینی بدهید که اگر کالای خراب به دست او برسد، تا مدت مشخصی امکان بازگشت آن وجود دارد.
در خریدهای آنلاین، معمولا مشتری‌ها نگران این مساله هستند که آیا بعد از پرداخت پول، کالا به دست من خواهد رسید؟ لذا بهتر است برای دریافت هزینه کالا، امکان «پرداخت در محل تحویل» را برای مشتری ایجاد کنید. این امکان به او اجازه می‌دهد پیش از پرداخت وجه، کالای خود را از نزدیک ارزیابی کند و این مساله نگرانی‌های یک خرید غیر حضوری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

نشان دهید یک فروشنده واقعی هستید

بسیاری از مشتریان برای ارزیابی یک فروشنده در فضای مجازی، به مدارک واقعی مانند جزئیات آدرس و شماره تلفن برای برقراری ارتباط نیاز دارند. درج اطلاعات دقیق موقعیت مکانی شما به مشتری حضور یک پشتیبان غیر مجازی را القا می‌کند. بنابراین اطلاعات کاملی از آدرس محل کسب خودتان در کاسبستان ارائه کنید. برای این مساله لازم نیست حتما یک فروشگاه یا مغازه برای خریدهای حضوری داشته باشید. بلکه آدرسی که قرار است ارسال کالا از آنجا انجام شود را درج کنید. این آدرس می‌تواند یک انبار کالا و یا حتی آدرس منزل شما باشد که کالا را از آنجا برای مشتری ارسال می‌کنید.
همیشه برای ارتباط سریع مشتری با شما، تلفن تماس پاسخگو ارائه کنید. از آنجا که هر تلفن ثابت متعلق به یک آدرس مشخص است، بنابراین اطمینان خاطر بیشتری به مشتری می‌دهد و تلفن همراه در دسترس بودن شما را به مشتری القا می‌کنند. پس سعی کنید حداقل یک شماره تلفن ثابت و یک شماره تلفن همراه در اختیار مشتری بگذارید.

نشان دهید دیگران از اعتماد به شما پشیمان نیستند

در سایت کاسبستان امکان ارسال نظرات و امتیاز دهی به کالاها و فروشگاه‌ها وجود دارد، بنابراین خریداران پیش از سفارش کالای خود به این نظرات توجه خواهند کرد. اگر مشتریان قبلی شما از کیفیت کالا یا خدمات فروشگاه شما ناراضی باشند حتما این مساله را در بخش نظرات منعکس خواهند کرد.
به خاطر داشته باشید نظراتی که برای محصولات و فروشگاه شما از طرف دیگر مشتریان بیان می‌شود، قادر است تا صدها برابر تبلیغات و بازایابی، روی اعتماد مشتری، اثرگذار باشد. بنابراین سعی کنید به مشتری احترام بگذارید و با فروش کالای مرغوب و با کیفیت سابقه خوبی را از خود ثبت کنید.

مشتری مدار باشید

بهتر است مدتی بعد از ارسال کالا با خریدار تماس گرفته و از او در مورد کیفیت کالا نظر خواهی کنید. در صورتی که مشتری از خرید خود راضی است، از او بخواهید تا نظر خود را در مورد فروشگاه و کالا در سایت کاسبستان ثبت کند تا زمینه جلب اعتماد سایر خریداران نیز فراهم شود. ارتباط با مشتری‌های قدیمی مزایای بسیاری دارد، بنابراین سعی کنید ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید، مشروط به آنکه وی احساس مزاحمتی از طرف شما نکند. توجه داشته باشید که جذب مشتریان جدید از نگه داشتن مشتریان قدیم به مراتب مشکل‌تر و پرهزینه‌تر است، پس در حفظ و نگهداری تمامی مشتریان خود کوشا باشید!
اگر مشتریان قدیمی دارید که به صورت مستقیم و غیر اینترنتی از شما خرید می‌کنند، آن‌ها را تشویق به خرید غیر حضوری و اینترنتی کنید. از آن‌ها بخواهید که از این پس سفارشات خود را از طریق فروشگاه اینترنتی شما ثبت کنند. این کار باعث می‌شود آمار فروش شما در سایت کاسبستان افزایش یابد و با افزایش آمار فروش، خریداران بعدی سریع‌تر به شما اعتماد کنند.

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.