چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟

امروزه خرید اینترنتی ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای خرید یک کالا است. از این رو طرفداران خرید اینترنتی روز به روز در حال افزایش هستند. اما مشکل اصلی خریدهای اینترنتی، عدم اعتماد به کالا یا فروشنده آن کالا است. این نگرانی از آنجا ناشی می‌شود که شناخت خریدار از کالا، تنها محدود به چند عکس و کمی توضیحات مرتبط با آن است. خریدار مطمئن نیست همان کالایی که فروشنده ادعا می‌کند به دستش برسد. این مساله زمانی تشدید می‌شود که مشتری قبلا یک تجربه ناموفق از خرید اینترنتی نیز داشته باشد. بنابراین طبیعی است که خریداران اینترنتی نسبت به صداقت فروشنده کمی تردید داشته باشند.
از آنجا که سایت کاسبستان محلی برای کسب و کار بسیاری از فروشگاهی کوچک و بزرگ اینترنتی است بنابراین این مساله بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه راهکارهایی برای اعتبار سنجی یک فروشگاه اینترنتی ارائه می‌شود که در هنگام خرید و تحویل کالا باید مورد توجه قرار بگیرد.

کالا و فروشنده را ارزیابی کنید

اولین و مهمترین مساله‌ای که پیش از خرید باید مورد توجه قرار بگیرد، ارزیابی کالا و فروشنده آن است. برای ارزیابی یک کالا در سایت کاسبستان کافیست به صفحه مربوط به کالا بروید و نظرات و امتیازدهی کاربران در مورد آن کالا را ببینید. مطالعه نظرات کاربران به خصوص کاربرانی که تجربه‌ی خرید کالا را دارند می‌تواند بسیار مفید باشد. هرگز به یکی دو نظر اکتفا نکنید و سعی کنید تمامی نظرات کاربران را بخوانید تا با اطلاع بیشتری خرید کنید. علاوه بر این، میزان فروش کالا نیز در همان صفحه قابل مشاهده است. طبیعتا هرچه یک کالا پر فروش‌تر باشد، احتمالا رضایت مشتری‌ها نیز بیشتر بوده است.
فروشنده هر کالا دارای یک صفحه فروشگاه اختصاصی در سایت کاسبستان است که لینک آن در صفحه کالا آمده است. در این صفحه علاوه بر مشاهده سایر کالاهای فروشگاه می‌توانید نظرات و امتیازات کاربران در مورد آن فروشنده را ببینید. فروشگاه‌هایی که امتیاز بالایی دارند و مورد رضایت خریداران بوده‌اند بیشتر قابل اعتماد هستند. بنابراین برای ارزیابی کامل فروشگاه توصیه می‌شود نظر بیشتر کابران را مطالعه کنید.

از شهر و محله خود خرید کنید!

با توجه به اینکه موقعیت جغرافیایی فروشندگان سایت کاسبستان مشخص شده است، بنابراین بهتر است از فروشگاه‌هایی خرید کنید که در شهر و حتی محله شما باشند. زیرا فاصله شما با فروشنده کوتاه‌تر است و کالا در زمان کمتری به دست شما می‌رسد. در این صورت می‌توانید به فروشنده بگویید کالا را با پیک برای شما ارسال کند. این روش بسیار مطمئن‌تر از ارسال پستی کالا است. در ارسال‌های پستی، به خصوص در فواصل طولانی، ممکن است کالا دچار آسیب شود. علاوه بر این در صورتی که مشکلی در کالا باشد و شما بخواهید کالا را برگردانید و یا به صورت حضوری به فروشنده مراجعه کنید، در زمان کمتری این کار انجام می‌شود.

از روش «پرداخت در محل تحویل» استفاده کنید!

در صورتی که بعد از رعایت موارد قبلی هنوز در خرید خود شک دارید، برای پرداخت هزینه کالا از روش «پرداخت در محل تحویل» استفاده کنید. این روش امکان ارزیابی کالا را پیش از پرداخت پول به شما می‌هد. در زمان تحویل چنانچه کالای شما با شکل و یا مشخصات گفته شده در سایت مطابقت ندارد از قبول کالا و پرداخت پول آن خودداری کنید.

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.