چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟

محیط اینترنت با فراهم کردن بستر ارتباطات، زمینه جذب کاربران بسیاری را فراهم کرده است. فواصل مکانی دیگر مفهوم خود را از دست داده‌اند و دنیا به یک دهکده جهانی مبدل شده است. در مقابل شلوغی خیابان‌ها ، دور بودن مسیرها و آلودگی هوا همه در کنار هم سبب روی آوردن هر چه بیشتر مردم به خرید اینترنتی شده است. بنابراین استفاده از چنین ظرفیتی برای کسب و کارهای خرد ضروری به نظر می‌رسد. شاید شما کار خود را از یک فروشگاه محلی آغاز کرده باشید و یا حتی در خانه کار کنید ولی مطمئن باشید در اینترنت میلیون‌ها مشتری بالقوه می‌توانند به خریداران واقعی برای کالای شما تبدیل شوند. در این متن می‌خواهیم به شما یاد دهیم چگونه می‌توانید کالای خودتان را در اینترنتی بفروشید.

فروشگاه اینترنتی تاسیس کنید

رشد تعداد مشتریان، مستلزم داشتن فروشگاهی 24 ساعته برای ارائه‌ی کالا‌ است. بنابراین ساخت فروشگاه اینترنتی برای هر تولید کننده تا توزیع کننده‌ی کالا، ضروری تلقی می‌شود. برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی راه‌های متفاوتی وجود دارد. می‌توان سفارش طراحی و راه‌اندازی آن را به شرکت‌ها و طراحان حرفه‌ای فروشگاه اینترنتی داد و یا خود شما بطور مستقیم این کار را از طریق سامانه‌های فروشگاه‌ساز رایگان انجام دهید. ولی روش اول بسیارهزینه بر و روش دوم نیازمند صرف زمان زیادی است. علاوه بر این حتی اگر شما با یکی از این روش‌ها سایت فروشگاه اینترنتی خود را تاسیس کنید، تازه ابتدای راه است و نیازمند یک پشتیبان حرفه‌ای برای مدیریت فروشگاه هستید. در صورتی که با استفاده از سایت جامع فروشگاه‌های اینترنتی، کاسبستان، می‌توانید از تمامی امکانات یک فروشگاه اینترنتی به صورت کاملا رایگان استفاده کنید و از آن مهمتر اینکه دیگر نگران پشتیبانی آن نخواهید بود.

فروشگاه حرفه‌ای داشته باشید

در سال‌های اخیر، تعداد فروشگاه‌های آنلاین رو به رشد بوده ولی تنها تعداد انگشت شماری از آن‌ها شناخته شده و موفق هستند. پس صرف داشتن یک فروشگاه اینترنتی کافی نیست. وب سایت کاسبستان تمامی ابزارهای لازم برای ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای را در اختیار شما قرار داده است. بنابراین از این ظرفیت استفاده کنید.

به عنوان نمونه خریداران تمایل دارند از فروشگاه‌هایی خرید کنند که کالاهای متنوعی را به مشتری پیشنهاد می‌کنند. شما نیز به چند کالای محدود اکتفا نکنید. در سایت کاسبستان محدودیتی برای اضافه کردن کالا وجود ندارد، پس با استفاده از این امکان، کالاهای متعددی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید.

یک فروشگاه حرفه‌ای باید ویترین زیبایی نیز داشته باشد. ویترین شما در واقع همان تصاویری است که از کالای خود به نمایش می‌گذارید. بنابراین از تصاویر واضح و با‌کیفیت برای محصولاتتان استفاده کنید. در کنار تصویر مناسب، اطلاعات کامل از کالا به بازدیدکننده کمک می‌کند که برای خرید راحت‌تر تصمیم‌گیری کند. بهتر است این اطلاعات شامل مشخصات فنی و یک محتوای نقد و بررسی کالا باشد.

تبلیغات و بازاریابی کنید

برای تبلیغ کسب و کار اینترنتی خود از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام کمک بگیرید. همچنین می‌توانید یک وبلاگ بسازید و در آن مطالبی مفیدی را پیرامون دانستنی‌های مرتبط با حوزه کاری فروشگاه خود بنوسید و در انتها با گذاشتن لینک کالا یا فروشگاه اینترنتی، بازدیدکنندگان را به سمت خود جذب کنید. علاوه بر این پیشنهاد می‌کنیم، با صرف هزینه اندک برای خودتان کارت ویزیت چاپ کنید و همیشه تعدادی از آن‌ها را به همراه داشته باشید و کسب و کارتان را به بقیه معرفی کنید. روی کارت ویزیت مربوط به کسب‌و‌کارتان آدرس فروشگاه اینترنتی را درج نمایید. موارد گفته شده روش‌های ساده و کم هزینه‌ ولی موثری برای تبلیغات و بازاریابی فروشگاه آنلاین شما هستند.

رتبه‌ی خود را در جستجوگرها‌ بهبود دهید

آمارها نشان می‌دهد بیشتر کابران برای جستجو در فضای اینترنت از جستجوگرهایی مانند گوگل استفاده می‌کنند، بنابراین رتبه فروشگاه شما در نتایج جستجوی گوگل، نقش بسیار مهمی در موفقیت فروشگاه اینترنتی شما خواهد داشت. از آنجا که بیشتر کاربران نتایج این جستجوگر را حداکثر تا یکی دو صفحه دنبال می‌کنند، لذا یک مدیر حرفه‌ای تلاش می‌کند رتبه فروشگاه خود را در نتایج جستجو افزایش دهد تا بازدید کننده بیشتری نیز جذب کند.

ارتقاء رتبه سایت شما در جستجوگرها به عوامل زیادی بستگی دارد. برای آشنایی با این عوامل باید مطالعه زیادی داشته باشید. به عنوان مثال، جستجوگرها به محتوای صفحات علاقه بسیاری دارند، بنابراین سعی کنید صفحات پر محتوایی داشته باشید. شما می‌توانید با نوشتن توضیحات مناسب و تکرار کلمات کلیدی مرتبط با کالا، احتمال دیده شدن صفحه کالا را در جستجوگرها را افزایش دهید.

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.