مشتری از یک فروشگاه اینترنتی چه می خواهد

گسترش سریع اینترنت و عادت مردم به خریدهای اینترنتی، تقریباً هر کسب‌وکاری را مجبور کرده تا یک فروشگاه اینترنتی هم داشته باشد، اگر شما فروشگاهتان را در کاسبستان ساخته‌اید و محصولاتتان را وارد کرده‌اید باید بدانید که این تازه قدم اول است. یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ این است که آن‌ها می‌دانند مشتریانشان از آن‌ها چه می‌خواهند و چه کارهایی باید انجام دهند، با ما همراه باشید تا مهم‌ترین انتظارات یک مشتری را از فروشگاه اینترنتی باهم بررسی کنیم.

عکس و مشخصات محصول

اولین برخورد همه مشتریان با کالای شما از طریق تصاویر آن است پس خیلی مهم است که از تصاویر واقعی استفاده کنید. یادتان باشد که عکس‌ها را بدون ویرایش رنگی بگذارید تا کاملاً مطابق واقعیت باشد. اگر محصولتان چندرنگ مختلف دارد حتماً تصویر همه رنگ‌ها را در تصاویر کالا بگذارید و به نوشتن عناوین رنگی اکتفا نکنید چون گاهی آبی در دید مشتری با آبی محصول شما می‌تواند متفاوت باشد.

شما با طیف گسترده‌ای از سلایق روبه‌رو هستید و مشتریانتان با داشتن اطلاعات دقیق می‌توانند به آنچه مد نظرشان است برسند که در این صورت احساس بهتری نسبت به فروشگاه شما دارند، بنابراین مشخصات کاملی از کالای خود درج کنید. اگر محصول شما مثل پوشاک یا کفش سایزبندی دارد، حتماً برای هر محصول جدول سایزبندی مربوط به آن را تهیه کنید و اطلاعات دقیق از هر سایز محصول را در آن بنویسید. مثل سایز دور کمر، دور شانه، قد لباس یا اندازه کف پا و....

ضمانت

با وجود اینکه هنوز هم برخی از مشتریان اعتمادی به ضمانت‌های ادعا شده ندارند، اما همچنان جزء مواردی است که مشتری را ترغیب به خرید می‌کند پس اگر محصولتان دارای ضمانت شرکتی است حتماً مشخصات آن را ذکر کنید و اگر محصولتان ضمانت ندارد سعی کنید خودتان خدمات پس از فروش برایش آماده کنید. با این کار مشتری به شما و کالایتان اعتماد بیشتری پیدا می‌کند.

توضیح محصول

هرچه توضیحات کامل‌تر و واضح‌تری داشته باشید مشتری راحت‌تر به شما اعتماد خواهد کرد. نوشتن جزییات بیشتر به مشتری کمک می‌کند تا سریع‌تر تصمیم به خرید بگیرد از طرفی گاهی در همین جزییات مشتری موردی که مد نظرش بوده را پیدا می‌کند و کالا را از شما خریداری می‌کند. پس تمام جزییات را به توضیحتان اضافه کنید. کسانی که به‌جای نوشتن توضیحات شماره تماس می‌گذارند و فکر می‌کنند می‌توانند بعد از تماس مشتری را با حرف ترغیب به خرید کنند سخت در اشتباه هستند. یادتان باشد که کسی که اینترنتی خرید می‌کند تمایلی به تماس تلفنی ندارد پس اگر توضیحات خوبی ندارید مشتری را از دست می‌دهید.

زمان ارسال واقعی

مشتریان فروشگاه شما دوست دارد که هرچه سریع‌تر کالای خود را دریافت کنند پس همیشه به دنبال پیدا کردن سریع‌ترین راه ارسال باشید، اما هرگز مشتری را فریب ندهید، یکی از بزرگ‌ترین دلایل نارضایتی از فروشگاه‌های اینترنتی دیر رسیدن کالا از زمان اعلامی است اگر بنا به تجربه می‌دانید که پست بسته را فردا ارسال می‌کند این موضوع را به مشتری بگویید، با این کار اعتماد مشتری به شما بیشتر می‌شود و یک مشتری وفادار پیدا می‌کنید.

امکان بازگشت کالا

مطابق با قانون تجارت الکترونیک تمام فروشگاه‌های اینترنتی باید قانون بازگشت کالا به مدت 7 روز داشته باشند (البته به‌جز موارد آرایشی و بهداشتی) پس برای محصولاتتان امکان بازگشت بگذارید و شرایطی را هم برای جلوگیری از افراد سودجو در نظر بگیرید مثل از بین نرفتن هولوگرام یا اتیکت. با این کار مشتری اعتماد بیشتری به شما می‌کند و از طرفی شما نشان می‌دهید به محصولتان اعتماد دارید.

پشتیبانی

پشتیبانی در فروشگاه‌های اینترنتی دقیقاً نقش فروشنده را دارد. تصور کنید وارد مغازه‌ای شده‌اید که فروشنده‌ای ندارد و تنها تصویر اجناس و قیمت‌ها ثبت شده است، مطمئنا تعداد بسیار اندکی از آدم‌ها از این مغازه‌ها خرید می‌کنند چرا که کسی را پیدا نمی‌کنند که پاسخگو باشد، پس علاوه بر تلفن تماس یک آی‌دی تلگرام یا ایمیلی که می‌توانید به سرعت پاسخگو باشید را در فروشگاهتان بگذارید. گاهی از طریق همین پشتیبانی می‌توانید محصول بیشتری به مشتری بفروشید.

مقالات مرتبط

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.