چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

این روز‌ها پای اینترنت به فضای تجارت باز شده است و کسب و کارهای اینترنتی بسیار رونق گرفته‌اند. بسیاری افراد با داشتن یک ایده خوب و پایه ریزی آن به درآمد میلیونی رسیده‌اند. فروشگا‌های اینترنتی با آنکه خرج و مخارج فروشگاهای سنتی را ندارند اما با این حال بسیار با صرفه و سود آور هستند. از سوی دیگر گرفتاری روزانه مردم و نبود زمان کافی برای جستجوی کالا در مراکز خرید باعث شده است، فروشگاه‌های اینترنتی روز به روز پر طرفدارتر شوند. بنابراین در این مقاله قصد داریم در مورد مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی صحبت کنیم.

فروشگاه‌های اینترنتی محدود به زمان نیستند

یکی از بزرگترین مشکلات موجود در زمان حاضر، مشغله کاری افراد است. تا آنجا که بسیاری از مردم فرصت کافی برای گشت و گذار در فروشگاه‌ها و خرید کالا را ندارند. این مساله در کنار مشکلات دیگری مانند ترافیک و شلوغی خیابان‌ها، کمبود فضای پارک برای خودروها، آلودگی هوا و ... باعث شد است که برخی در ساعات بعد از کار روزانه و در زمان کاهش بار ترافیک و یا حتی در روزهای تعطیل تصمیم به خرید بگیرند. این موضوع موجب شده است کاسبان سنتی مجبور باشند ساعات کار خود را تا دیر وقت و حتی روزهای تعطیل افزایش دهند.

در کسب و کارهای اینترنتی دیگر نگران زمان نخواهید بود. مشتری بدون آنکه مجبور باشد در یک زمان مناسب اقدام به خرید کند، در هر ساعت از شبانه روز می‌تواند کالای خود را سفارش دهد. مشتری می‌تواند بدون صرف وقت زیاد در ترافیک خیابان‌ها و برای گشت و گذار در مراکز خرید و بازارها، خرید خود را به سادگی در فضای اینترنت انجام دهد.

فروشگاه‌های اینترنتی محدود به مکان مشخصی نیستند

اگر تا پیش از این فروشگاهی داشتید که مشتریان شما محدود به یک محله از شهر بودند باید بدانید که درآمد شما از حد مشخصی فراتر نخواهد رفت. به همین دلیل نیز بعضی از فروشگاه‌ها تصمیم به تاسیس شعب مختلف در مناطق مختلف شهر یا کشور می‌کنند. ویژگی فروشگاه‌های اینترنتی این است که دیگر محدود به یک محله یا شهر نیستند بلکه از هر جایی که دسترسی به اینترنت امکان‌پذیر باشد، فروشگاه شما قابل مشاهده است و این بدان معنا خواهد بود که هر رایانه یا گوشی تلفن همراهی می‌تواند شعبه‌ای از فروشگاه شما باشد.

فروشگاه‌های اینترنتی کم هزینه هستند

یک از مشکلاتی که در زمینه کسب و کارهای سنتی وجود دارد، هزینه‌های اولیه و جاری آن است. از جمله به هزینه رهن و اجاره بهای مکان مناسب، پر کردن مغازه یا فروشگاه از کالا و هزینه طراحی دکوراسیون و ویترین می‌توان اشاره کرد. تمام این موارد تنها برای راه‌اندازی یک فروشگاه است و در ادامه کار فروشگاه نیز با مشکلات زیادی از جمله مالیات و عوارض‌های متفاوت مواجه خواهید بود. در مقابل فروشگاه‌های اینترنتی بسیار کم هزینه‌تر هستند. با اندکی تدبیر می‌توانید در عین اینکه کالاهای متنوعی را در فروشگاه اینترنتی خود ارائه می‌کنید، از خرید و انبار کالاها نیز اجتناب کنید. هزینه پشتیبانی سایت نیز در مقایسه با اجاره یک مغازه بسیار پایین‌تر خواهد بود.

فروشگاه‌های اینترنتی فرصت خوبی برای دیده شدن شما هستند

در کاسبی‌های سنتی دیده شدن و کسب شهرت تا حد زیادی محدود به منطقه جغرافیایی آن خواهد بود و این مساله نیز نیازمند گذر زمان و تبلیغات هزینه‌بر است. اما مهمترین ویژگی فروشگاه‌های مجازی، قرار گرفتن آن‌ها در یک بستر اطلاع رسانی نا محدود است. شما می‌توانید در همه جا دیده شوید بدون آنکه به تبلیغات پر هزینه متوسل شوید. هزینه تبلیغات دیجیتالی در بستر اینترنت به مراتب ارزان‌تر از تبلیغات مکانی در محیط‌های شهری است. بنابراین با صرف هزینه‌ی اندک می‌توانید نام خود را برجسته کنید. ارتباط مردم با شبکه‌های اجتماعی رو به روز در حال افزایش است و این مساله خود پتانسیلی برای معرفی کسب کار شما خواهد بود.

کلام پایانی

تمام آنچه گفته شد تنها بخش کوچکی از مزایای داشتن فروشگاه‌های اینترنتی یا همان فروشگاه‌های مجازی است. اگر شما هم قصد ورود به فضای کسب و کار اینترنتی را دارید هر چه زودتر شروع کنید. رقابت فروشگاه‌های اینترنتی روز به روز در حال افزایش است و در این میان اولین‌ها جلوتر از بقیه خواهند بود. نگران بودجه و عدم آشنایی با فضای وب نباشید برای داشتن یک کاسبی اینترنتی کافیست شما هم یک فروشگاه در سایت کاسبستان ثبت کنید تا بدون صرف هزینه‌ای تجربه یک فروشگاه اینترنتی را کسب کنید. البته فروشگاه داری اینترنتی نیز فوت و فن‌های خود را دارد که ما در وبلاگ کاسبستان شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است! اولین کسی باشید که در این مورد، نقد و بررسی ثبت میکند.

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.