ضمانت خرید مطمئن

در صورت عدم رضایت از خرید پول شما را بر‌می‌گردانیم!

هرگاه شما پول خرید کالا را به صورت الکترونیکی در سایت پرداخت کنید سایت پول شما را تا زمان رسیدن کالا به دستتان، به امانت نگه می‌دارد و بعد از تایید شما از سالم بودن کالای ارسالی، پول برای فروشنده واریز خواهد شد. ویژگی این کار این است که در صورت بروز مشکل سایت به عنوان مرجع حل اختلاف عمل ‌می‌کند. هنگام بروز اختلاف هر یک از طرفین باید مستنداتی (مانند عکس کالای معیوب) برای مدعای خود ارائه کنند. در صورتی که سایت حق را به فروشنده بدهد مبلغ برای او واریز خواهد شد. اما چنانچه مقصر فروشنده تشخیص داده شود، وجه به مشتری بازگردانده می‌شود و مشتری نیز موظف به برگرداندن کالا است.

کالا به دست من نرسید!
اگر کالای شما با پست ارسال شده است و کد رهگیری کالای خود را دارید از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی از وضعیت آن مطلع شوید. مثلا ممکن است هنوز در پست مانده باشد و یا حتی کالا برگشت خورده باشد. اما اگر کد اشتباه بود ابتدا با فروشنده تماس بگیرید و این موضوع را مطرح کنید، شاید مشکل شما برطرف شود. اما اگر باز هم مشکل برطرف نشده از طریق بخش رسیدگی به شکایات مشکل خود را مطرح کنید.

کالا سالم نیست!
اگر در هنگام تحویل بسته پستی متوجه اشکال جدی در بسته‌بندی آن شدید، از دریافت آن خودداری کنید تا برگشت بخورد، سپس فروشنده می‌تواند از طریق بیمه خسارت خود را دریافت کند. اما اگر بعد از باز کردن بسته متوجه شدید که کالای شما دچار اشکال است با فروشنده تماس بگیرید و تصاویر کالا را ارسال کنید. اگر فروشنده قبول کرد آن را برای وی برگردانید ولی در غیر این صورت از طریق بخش رسیدگی به شکایات مشکل خود را مطرح کنید.


به هر حال اگر قصد دارید خودتان به طور مستقیم با فروشنده وارد معامله شوید و پرداخت را خارج از سایت انجام دهید بهتر است این مقاله را بخوانید: چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟