در این بخش به سئوالات متداول خریداران و فروشندگان سایت کاسبستان پاسخ داده شده است، اگر شما سئوالی دارید که در اینجا پاسخ داده نشده است از طریق بخش «پشتیبانی» یا «ارتباط با ما» برای همکاران ما ارسال فرمایید.

بله، بهتر است اطلاعات شما صحیح باشد. این مساله از چند جهت حائز اهمیت است. اگر به عنوان خریدار ثبت‌نام می‌کنید، فروشندگان شما را با این نام می‌شناسد و ممکن است در واریزهای کارت به کارت یا دریافت مرسولات پستی با مشکل مواجه شوید و اگر به عنوان فروشنده ثبت‌نام می‌کنید، باز هم خریداران در واریزهای کارت به کارت متوجه تناقض نام دریافت کننده پول و نام فروشنده در سایت خواهند شد و این مساله مشتری را بدبین خواهد کرد.

این خطا بدین معنا است که کاربر دیگری قبلا با این پست الکترونیکی در سایت ثبت‌نام کرده است! اگر این ایمیل متعلق به شماست، ممکن است قبلا ثبت‌نام کرده باشید ولی ایمیل تاییده را دریافت نکرده و یا رمز عبور خود را فراموش کرده باشید. اگر ثبت‌نام کرده‌اید ولی ایمیل تاییده را دریافت نکرده‌اید راه حل را در سؤال بعدی تشریح شده است. اما اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید به صفحه «یادآوری کلمه عبور» بروید و با ورود آدرس پست الکترونیکی خود یک ایمیل برای تغییر کلمه عبور دریافت کنید.

اگر بعد از ثبت اطلاعات عضویت، پیام «عضویت شما با موفقیت انجام شد» برای شما نمایش داده شد ولی ایمیل فعال‌سازی را از طرف سایت دریافت نکردید، بخش Spam یا Junk پست الکترونیکی خود را بررسی کنید. گاها پیش می‌آید که ایمیل‌های ارسالی از طرف سایت به پست الکترونیکی شما، اشتباها به عنوان هرزنامه شناخته می‌شود و به همین دلیل به بخش Spam یا Junk پست الکترونیکی شما منتقل می‌شود. اگر باز هم ایمیلی به دست شما نرسیده است موضوع را از طریق بخش «پشتیبانی» یا «ارتباط با ما» با کارشناسان ما در میان بگذارید.

به صفحه «یادآوری کلمه عبور» بروید و با ورود آدرس پست الکترونیکی خود یک ایمیل برای تغییر کلمه عبور دریافت کنید. فراموش نکنید که این ایمیل ممکن است به عنوان هرزنامه شناخته شود و به بخش Spam یا Junk پست الکترونیکی منتقل شده باشد. گر باز هم ایمیلی به دست شما نرسیده است موضوع را از طریق بخش «پشتیبانی» یا «ارتباط با ما» با کارشناسان ما در میان بگذارید.

فروشگاه اینترنتی کاسبستان در واقع یک سایت جامع برای عرضه کالاهای ایرانی متعلق به فروشگاه‌های مختلف است و در واقع کاسبستان تنها یک واسطه بوده و کالایی برای عرضه ندارد.

ویژگی اصلی کاسبستان فراهم کردن یک بستر مناسب برای کسب و کارهای کوچک به منظور سهولت در ارائه کالای ایرانی است. بنابراین شما به راحتی می‌توانید فروشندگان مختلف کالای مورد نظر خود را پیدا کنید و با مقایسه ویژگی‌ها و قیمت، بهترین انتخاب را انجام دهید.

اجباری در این کار نیست، ویژگی سایت کاسبستان این است که مشتری می‌تواند به صورت مستقیم با فروشندگان در ارتباط باشد و خرید خود را خارج از سایت هم انجام دهد. اما برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، پیشنهاد می‌کنیم خرید خود را از طریق کاسبستان انجام دهید تا امکان رسیدگی به شکایات شما وجود داشته باشد.

هنگام خرید و تحویل کالا به موارد زیر توجه کنید:

  1. از نزدیک‌ترین فروشگاه خرید کنید: بهتر است از فروشگاه‌هایی خرید کنید که در شهر و حتی محله شما باشند. برای این منظور با فروشنده تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که در موقعیتی که در سایت اعلام کرده است قرار دارد.

  2. امتیاز فروشنده و نظرات خریداران را بررسی کنید: پیش از خرید نظر کاربران را در مورد فروشگاه بخوانید. برای این منظور به صفحه آن فروشگاه بروید. فروشگاه‌هایی که امتیاز بالایی دارند و مورد رضایت خریداران بوده‌اند بیشتر قابل اعتماد هستند.

طبیعتا هزینه حمل کالا برای هر خریدار متناسب با فاصله او از فروشنده متفاوت خواهد بود، بنابراین پرداخت آن نیز به عهده خریدار است.

اگر هنوز وجه کالا را پرداخت نکرده‌اید، از دریافت کالا خودداری کنید و یا آن را برگشت دهید. اما اگر وجه را واریز کرده‌اید ابتدا مشکل خود را با فروشنده مطرح کرده و در صورت عدم توجه وی، ابتدا این موضوع را در بخش نظرات فروشگاه منعکس کنید تا در سوابق فروشگاه ثبت گردد، سپس در بخش «رسیدگی به شکایات» شرح کامل آنچه رخ داده است را بیان کنید تا در صورت وجود مشکل از طرف فروشنده، فروشگاه ایشان مسدود شود. در نهایت نیز برای پیگیری شکایت خود به مراجع قانونی مراجعه فرمایید.

هیچ هزینه‌ای! در واقع شما می‌توانید به هر تعداد که لازم دارید کالا به فروشگاه خود اضافه کنید و از سایر خدمات کاسبستان! بهره ببرید بدون آنکه نیاز به پرداخت هزینه‌ای باشد!

شیوه درآمد زایی سایت کاسبستان بر اساس تبلیغات خواهد بود. در واقع کاسبستان با ارائه خدمات رایگان به کاربران سایت باعث جذب بازدید کنندگان به سایت خواهد شد و هرچه میزان بازدید یک سایت افزایش یابد درآمد بیشتری از تبلیغات خواهد داشت.

از آنجا که هر سایت تنها می‌تواند یک درگاه پرداخت الکترونیک داشته باشد، بنابراین امکان در اختیار گذاشتن درگاه برای هر فروشگاه غیر ممکن خواهد بود. در حال حاظر تمامی تبادلات مالی بر اساس ارتباط مستقیم مشتری و فروشنده انجام می‌گیرد («کارت به کارت» یا «پرداخت در محل»). البته ممکن است در آینده درگاه پرداخت الکترونیکی به سایت اضافه شود اما در این صورت مبلغ پرداخت به حساب سایت واریز خواهد شد و در صورت رضایت مشتری از سفارش دریافتی، به حساب خریدار واریز می‌گردد.